Wyposażenie profesjonalnej myjni bezdotykowej

Myjnie bezdotykowe, aby cieszyć się dużym zainteresowaniem właścicieli aut, powinny oferować kompleksowe usługi w zakresie zewnętrznej i wewnętrznej pielęgnacji pojazdów. Jeżeli zastanawiamy się nad otworzeniem własnej myjni, warto wybrać najlepsze technologicznie rozwiązania, które zapewnią przeprowadzanie najwyższej jakości działań.

Urządzenia myjni bezdotykowej

Myjnia samochodowaProfesjonalna myjnia bezdotykowa powinna posiadać najnowszy agregat ciśnieniowy pomp oparty na energooszczędnym silniku. Pompy takie są niezwykle wydajne i pozwalają na uzyskanie wysokiego ciśnienia przy niskim wydatku wody na minutę. Wysokiej klasy agregaty są zawsze wyposażone w kompensatory drgań, które zwiększają ich żywotność – zabezpieczają bowiem głowicę pompy i elementy uszczelniające przed niepożądanymi wibracjami. Agregat ciśnieniowy pomp to podstawowe urządzenie, w jakie powinna być wyposażona każda myjnia bezdotykowa – cena zakupu całości może jednak różnić się, w zależności od producenta. Warto wybrać tego, który proponuje nam konkurencyjne ceny za najwyższej jakości zestawy armatury wodnej myjni. Profesjonalne urządzenia wykorzystują zaawansowane rozwiązania automatyki. Producenci proponują między innymi sterowane komputerowo dozowniki mikroproszku oraz systemy dozowania płynu z aktywatorem.

Myjnia samochodowaMyjnie najnowszej generacji wykorzystują proces osmozy, aby wykorzystywana do mycia woda odznaczała się miękkością – to sprawi, że do dokładnego wyczyszczenia pojazdu będziemy zużywać mniejszą ilość detergentów, a co za tym idzie, zdecydowanie ograniczymy możliwość powstawania plam osadu na karoserii pojazdu. Woda zdemineralizowana jest wykorzystywana także podczas płukania pojazdu. Decydując się na proponowane przez producentów panele sterujące, zyskamy możliwość wyboru pięciu lub nawet ośmiu specjalnych programów mycia. Standardowym jest program mycia zasadniczego z użyciem aktywatora i mikroproszku; program płukania, woskowania i nabłyszczania. Opcjonalnie istnieje możliwość pianowania i oprysku. Przy każdym stanowisku mycia znajdują się schowki na szczotki, dzięki czemu zawsze myjnia odznacza się czystym i atrakcyjnym wyglądem. Producenci myjni bezdotykowych, którym zależy na zadowoleniu klientów, proponują też profesjonalne usługi serwisowe, a także oferują fachowe doradztwo w zakresie użytkowania myjni.

Wybierając rodzaj myjni bezdotykowej, warto uwzględnić przewidywaną lokalizację – gdy mamy do dyspozycji jedynie niewielki teren, wówczas wystarczy myjnia dwustanowiskowa, choć w ofertach znajdują się także myjnie sześciostanowiskowe.