Wynajem samochodów osobowych i dostawczych

Wynajmując pokój studencki, przez tę parę lat z pewnością uzbiera się trochę mebli i rzeczy, które następnie – jeśli zmieniamy miejsce zamieszkania – ciężko jest przetransportować samochodem osobowym. W takiej sytuacji przydałby się większy pojazd – na przykład samochód dostawczy.

Wynajem samochodów na krótki okres

wynajem samochodów Jeżeli nie posiadamy znajomego, który mógłby nam pożyczyć pojazd, możemy zdecydować się na korzystny wynajem samochodów w Tarnowie. Wiele wypożyczalni obok samochodów osobowych oferuje wypożyczenie krótkoterminowe samochodów dostawczych – od tych mniejszych, po te już naprawdę konkretne. Najlepiej dostosujmy wielkość pojazdu do ilości naszych rzeczy, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Niektóre wypożyczalnie, mimo dobrze wyposażonego parku samochodowego, w swojej ofercie mają wynajem jedynie samochodów osobowych. To rozwiązanie często wybierają osoby, które muszą dostać się do innego miasta, na przykład na wesele bliskich im osób, czy też na lotnisko, a dojazd autobusem międzymiastowym oraz poszukiwanie odpowiedniej linii autobusu miejskiego mogłoby być kłopotliwe. Gdy nie mamy prawa jazdy, możemy wybrać opcję samochodu z kierowcą – wypożyczalnie proponują doświadczonych kierowców, którzy bezpiecznie doprowadzą nas do celu.

wynajem samochodów W przypadku, gdy nie potrzebujemy kierowcy – przed zawarciem umowy z wypożyczalnią powinniśmy zapoznać się z regulaminem, bardzo często bowiem wypożyczalnie wprowadzają szczególne warunki – na przykład auto może być wypożyczone tylko osobom, które mają więcej niż 21 lat i posiadają prawo jazdy dłużej niż rok. Takie restrykcje mają ograniczyć możliwość spowodowania wypadku przez nieodpowiedzialne osoby, których przed nieostrożną jazdą nie powstrzymała kaucja zwrotna. Auta oferowane przez wypożyczalnie są zawsze w stanie idealnym wizualnie oraz sprawne technicznie – posiadają wszystkie udogodnienia, które pozwalają kierowcą na bezpieczną, bezproblemową jazdę. To między innymi system wspomagania kierownicy, ABC, system kontroli trakcji oraz czujniki parkowania. Oprócz świetnych parametrów technicznych samochody na wynajem charakteryzują się wysokim komfortem – są wygodne i przestronne. W gorące, letnie dni udogodnienie stanowi klimatyzacja, zaś bezpieczeństwo zapewniają poduszki powietrzne. Auta są też ubezpieczone – zazwyczaj jest to pełne ubezpieczenie, a więc zarówno OC, AC, jak i NNW.

Choć większość wypożyczalni kieruje swoje usługi do osób, które liczą na krótkoterminowy wynajem aut, wiele z nich proponuje też wynajem długoterminowy – na przykład na miesiąc, wówczas jednak przy umowie oznaczany jest limit kilometrów.