Wynajem busów – kiedy się przyda?

Najczęściej podróżujemy samochodami osobowymi. Jest to transport szybki i komfortowy. Jednak w takim aucie zmieści się jedynie kilka osób. Co jeśli musimy przewieźć ich kilkanaście, czy kilkadziesiąt? Wtedy niezbędny będzie bus. Dostępne są one w różnych wielkościach, od małych busików, po wielkie autobusy. Warto wiedzieć, że takie pojazdy również można wynajmować.

Czy warto zdecydować się na wynajem busa?

wynajem busówDzięki temu możemy zyskać środek transportu, który będzie odpowiedni dla dużej grupy osób. Taki wynajem busów – łódź to koszt najczęściej od stu złotych w górę. Wszystko zależy od tego jakiego busa wynajmiemy i na jak długo. Busy będą różnić się także komfortem. Duże busy wykorzystywane na długich trasach mogą mieć liczne udogodnienia, takie jak telewizor, toaleta, radio, czy klimatyzacja. Dzięki nim pasażerowie będą czuli się lepiej podczas długiej podróży. Jednak kiedy skorzystamy z takiego busa? Pierwszą sytuacją są wyjazdy na wycieczki. To opcja zarówno dla małych wyjazdów zorganizowanych, jak i dla grup znajomych lub dużych rodzin. Wynajmując małego busa można przewieźć wszystkich wraz z bagażami jednym pojazdem. To bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić na benzynie. Busy często mają duże bagażniki, a do ich prowadzenia nie wymagane jest prawo jazdy inne niż kategoria B.

wynajem busówKoszty będą rozłożone na kilka osób, więc transport będzie tańszy dla każdego. Busy nadają się także na konferencje i szkolenia. Przewiezienie pracowników w ten sposób także ma wiele korzyści, ponieważ wszyscy dojadą o tej samej porze i nie trzeba się także martwić o bilety. Wynajem busa na transport w dwie strony często jest o wiele tańszy niż wspomniany zakup biletów (wiadomo, bilety bez zniżki na pociągi czy autobusy są drogie). Trzecia, coraz popularniejsza opcja wynajmu busa, to bus na wesele. Jeśli sala weselna jest daleko od kościoła/urzędu stanu cywilnego, a mamy dużo gości spoza miasta/bez własnego transportu, to autobus będzie dobrą alternatywą. Inaczej trzeba byłoby planować transport tak, by osoby bez samochodu ,,dostawić” do tych z samochodem. Nie zawsze jest taka możliwość. Dodatkowo taki bus można ładnie przystroić by pasował do klimatu wesela, a goście na pewno dotrą na wesele na czas i nie zgubią się po drodze.

Podsumowując, wynajem busów to dobra alternatywa na wakacje, na wesele, czy na konferencje. Dzieląc koszt wynajmu busa na kilka-kilkanaście osób zyskamy tani środek transportu. A jeśli to my wynajmujemy busa dla kogoś (jako firma dla pracowników, jako Młoda Para dla gości weselnych) to nadal nie jest to zawrotna kwota.