Wyciek płynu z układu wspomagania Range Rover

Wspomaganie układu kierowniczego jest obecnie podstawowym systemem instalowanym w większości aut osobowych, także w autach terenowych Range Rover. Jednakże układ ten bywa zawodny i wynika to na przykład z naturalnego procesu zużywania się płynu hydraulicznego lub poszczególnych elementów układu. Może zdarzyć się bowiem, iż jakaś część układu będzie nieszczelna, a wówczas płyn wspomagania będzie wyciekał.

Zakup nowej pompy wspomagania

tania pompa wspomagania range roverBrak odpowiedniego poziomu płynu sprawi, że pompa wspomagania Range Rover nie będzie mogła pracować prawidłowo. Usłyszymy nieprzyjemne wycie, gwizdy, a oprócz tego wyczujemy, że pojazd nie prowadzi się już tak dobrze jak wcześniej. Skręcanie kierownicy stanie się mniej płynne. Jeżeli w odpowiednim czasie nie uzupełnimy poziomu płynu hydraulicznego, wówczas pompa wspomagania zatrze się, a wtedy konieczna będzie jej regeneracja lub wymiana na nową. Mamy zatem do wyboru dwie opcje działania, większość osób w tym momencie zastanawia się nad tym, która z nich jest najbardziej korzystna. Tak naprawdę jeśli chodzi o cenę, nie ma tutaj dużej różnicy. Jak to? Otóż do regeneracji pompy wspomagania potrzebne są specjalistyczne urządzenia, a ponadto zadanie musi wykonać osoba doświadczona w tym temacie.

tania pompa wspomagania range roverZa taką usługę więc możemy sporo zapłacić. Z kolei na rynku dostępna jest dosyć tania pompa wspomagania Range Rover, dlatego może okazać się, że kupując zupełnie nowy produkt zapłacimy tylko minimalnie więcej niż za regenerację starego. Taka pompa wspomagania składa się z korpusu, wirnika z łopatkami oraz z zaworu ciśnieniowego. W nowym produkcie te elementy będą charakteryzowały się najwyższym poziomem sprawności oraz szczelności, dlatego kupując taką nową pompę do Range Rovera, nie będziemy musieli obawiać się, że w niedługim czasie znowu wydarzy się jakaś usterka czy awaria. Natomiast jeżeli do regeneracji pompy wybierzemy niesprawdzony warsztat tylko dlatego, że było tanio, wówczas nie mamy pewności, iż układ wspomagania ponownie niedługo nie zostanie uszkodzony. To wygeneruje kolejne dodatkowe koszty, których przecież chcieliśmy uniknąć.

Oczywiście takich problemów nie będzie, jeśli dostarczymy nasz Range Rover do profesjonalnego, wykwalifikowanego serwisu samochodowego, ale wówczas, jak już wspomnieliśmy, cena tej usługi będzie zbliżona do ceny zakupu nowej pompy wspomagania. Zatem decyzja nie jest prosta, sami musimy wybrać, która opcja bardziej nam odpowiada. Z którejś i tak musimy skorzystać, gdyż od prawidłowego działania układu wspomagania kierownicy zależy często nasze bezpieczeństwo na drodze.