Tuning wizualny – regeneracja i zmiana koloru

Ważnym etapem tuningu wizualnego auta jest zmiana i dopasowanie kolorów nie tylko całej karoserii, ale także poszczególnych elementów, aby jak najlepiej wyglądały jako całość. Dokonać można tego poprzez lakierowanie lub oklejenie folią.

Lakierowanie samochodu można przeprowadzić na mokro (natryskowo) lub na sucho (proszkowo). Oba rodzaje lakierowania wymagają dokładnego oczyszczenia powierzchni, w tym usunięcia rdzy. Powierzchnia musi być równa i gładka, pozbawiona zanieczyszczeń, które popsułyby efekt końcowy. Lakierowanie na mokro bardziej popularne jest przy zmianie koloru całej karoserii, natomiast technika malowania proszkowego stosowana jest w fabrykach samochodów oraz przy zmianie koloru elementów podwozia, zawieszenia, hamulców i felg. Po malowaniu proszkowym lakier utwardza się w wysokiej temperaturze, co wpływa korzystnie na trwałość powłoki oraz znacznie skraca czas suszenia.

Oklejanie folią to najszybszy sposób na zmianę koloru samochodu. Dodatkowo warstwa folii chroni przed zniszczeniem lakier pojazdu. Można ją bezproblemowo usunąć, ponieważ nie uszkadza lakieru. Folia jest ceniona za różnorodność kolorów i faktury – dostępne są np. folie o strukturze carbonu czy skóry – dzięki czemu samochód uzyskuje niepowtarzalny wygląd.

malowanie samochodu