Szybka przeprowadzka – wypożyczenie samochodu dostawczego

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia decyduje się na wprowadzenie zmian – czasami dotyczą one zmiany pracy, która od lat nie przynosi satysfakcji, czasami chodzi o zmianę trybu życia – na przykład na bardziej zdrowy, dzięki któremu poczujemy się lepiej.

O czym pamiętać, wypożyczając pojazd

samochody dostawcze Nieraz jednak reorganizacja życia jest bardziej poważna – decydujemy się na przeprowadzkę do innego miasta. Miejscowość, w której się urodziliśmy, znamy od podszewki. Żaden zakamarek nie jest nam obcy. Tymczasem okoliczności życiowe wymagają od nas przeprowadzki – do nowego miejsca musimy przenieść więc meble oraz cały nasz dobytek. Znana wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie oferuje swoje pojazdy właśnie na takie okoliczności. Dzięki wypożyczonemu samochodowi, przeprowadzka będzie szybka i bezproblemowa. Wśród floty samochodowej znajdują się dostawczaki o różnej pojemności bagażowej, na przykład takie, których przestrzeń ładunkowa wynosi aż 4,5 m, szerokość zaś – 2,2 m. Ładowność takich dużych pojazdów liczy aż kilka ton. Wypożyczalnie oferują wynajem swoich samochodów dostawczych na określony czas – kilka godzin lub weekend zwykle wystarcza, jeśli chodzi o przeprowadzkę, jednak możliwe jest także wypożyczenie pojazdu na kilka dni, tygodni lub na cały miesiąc.

samochody dostawcze W każdej sytuacji musimy pamiętać o konieczności wpłacenia kaucji. W przypadku tych największych wozów, może ona wynosić nawet 1 tys. zł. Jest to jednak zawsze kaucja zwrotna, którą odzyskujemy po odstawieniu pojazdu do wypożyczalni. Wszystkie pojazdy znajdujące się w wypożyczalni, są ubezpieczone zarówno w OC, jak i AC, jednak zawsze, w przypadku uczestnictwa kolizji, najemca pojazdu zobowiązany jest do wezwania policji, która sporządzi protokół z wydarzenia. Wypożyczając pojazd, powinniśmy pamiętać, że w razie jego użytkowania niezgodnie z regulaminem, możemy ponieść dodatkowe koszty. Wypożyczalnia zabrania między innymi korzystania w pojeździe z alkoholu lub środków odurzających. Niedopuszczalne jest też palenie tytoniu – restrykcyjny regulamin niektórych wypożyczalni informuje tutaj o karze, która może wynieść nawet 500 zł. To dlatego, że zapachu tytoniu bardzo ciężko się pozbyć, gdy już wsiądzie w tapicerkę. Następna wypożyczająca osoba nie chciałaby korzystać z pojazdu, w którym przebywa się nieprzyjemnie.

Najemca powinien pamiętać też o tym, żeby użytkować samochód dostawczy jedynie zgodnie z jego przeznaczeniem, a więc jedynie do przewozu towarów o określonej masie, która nie przekracza ustalonej normy określonej w specyfikacji technicznej danego samochodu.