Ochrona karoserii za pomocą powłoki Nanolex Si3d

Obecnie coraz więcej słyszy się o powłokach ceramicznych, które mają zabezpieczać karoserię auta o wiele skuteczniej niż tradycyjne woski. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej nanotechnologii, która sprawia, że uzyskana warstwa jest o wiele bardziej wytrzymała i trwała. Taki efekt można uzyskać na przykład stosując produkt taki jak Nanolex Si3d.

Zalety powłoki Nanolex

powłoka nanolex si3dOczywiście sporo on kosztuje – jest o wiele droższy niż wosk, jednak i efekty są o wiele lepsze. Powłoka Nanolex Si3d zdecydowanie poprawia wygląd lakieru, sprawia, iż kolory stają się bardziej nasycone. Możemy wybrać produkt do lakierów matowych, który pogłębi mat, lub też produkt do lakierów błyszczących, którego zadaniem będzie uzyskanie wysokiego połysku. Według producentów, taka powłoka ma trwałość nawet 2 lat, jeśli oczywiście zaaplikowaliśmy ją prawidłowo, a do tego regularnie pielęgnujemy auto. Powłoka sprzedawana jest w zestawie z kilkoma innymi produktami, znajduje się wśród nich specjalny aplikator oraz bloczek pod aplikator, a także ręczniczek mikrofibrowy do ścierania nadmiaru produktu. Producent w komplecie dostarcza także rękawiczki robocze, aby aplikowanie powłoki było dla nas całkowicie bezpieczne. Sama aplikacja to jeszcze nie wszystko, bowiem musi się ona związać, dopiero wówczas powłoka będzie naprawdę trwała i wytrzymała.

powłoka nanolex si3dCzas wiązania wynosi jednak 72 godziny. Musimy więc mieć świadomość, że przez 3 dni nie powinniśmy korzystać z samochodu, aby nie narażać go na negatywne czynniki zewnętrzne. Nie chodzi tutaj jedynie o opady, ale także o piasek czy kurz,. Istotny jest także fakt, że możemy przez przypadek otrzeć się o inny pojazd, co zniweczy efekty powłoki ceramicznej, która nie zdążyła się jeszcze związać. Jeżeli więc zależy nam na dobrych efektach, przestrzegajmy zaleceń producenta. W innym przypadku nie mamy prawa dochodzić roszczeń związanych z tym, że produkt „nie działa” jak należy. Pamiętajmy o tym, że różne modele samochodów mają różne gabaryty – produkt 30 ml może więc w niektórych przypadkach nie starczyć do stworzenia dwóch warstw oraz zabezpieczenia felg. Według producentów 30 ml z powodzeniem wykorzystamy do tworzenia powłoki ochronnej na Oplu Insignia, zaś Mercedes GL będzie potrzebował już 50 ml.

Mając to na uwadze, powinniśmy bez problemu dobrać odpowiednią pojemność Nanolexu Si3d do zabezpieczenia własnego pojazdu. Z pewnością jeśli zadbamy o poprawną aplikację, będziemy zadowoleni z efektów. Do powłoki ceramicznej nie przywiera bowiem brud, ma ona także właściwości hydrofobowe, a więc odbija kropelki wody.