Nietypowe przyczepki

Przyczepki samochodowe towarowe są wszystkim znane. Najczęściej wybiera się takie niewielkie, czyli krótsze niż długość samochodu. Na nich można przewieść meble, materiały budowlane, czy niewymiarowe produkty. Są także opcje z plandekami, dzięki czemu towar w trakcie transportu jest chroniony, głównie przed opadami atmosferycznymi.

Charakterystyka przyczepek i ich rodzaje

przyczepyJednak nie zawsze przyczepka służy do przewozu standardowego towaru. Na szczęście w wypożyczalniach coraz częściej można znaleźć także te mniej typowe przyczepy. W tej kategorii znajdziemy na przykład przyczepki do przewozu środków transportu. Minilaweta jest dobrą opcją, kiedy wszystkie lawety firmowe są zajęte, a trzeba zająć się klientem. Taka przyczepka posiada delikatny podjazd, ułatwiający umieszczenie na niej auta, jest także bezpieczna. Można także wyróżnić przyczepki do transportu motocykli. Nie da się taką przyczepka przewieźć większych aut, czy też więcej pojazdów niż jeden, ale zawsze to coś, o czym warto wiedzieć. Istnieją także specjalistyczne przyczepki do przewozu łodzi czy quadów. Łódź jest wysoka i długa, a przy tym niestabilna poza wodą.

przyczepyPrzyczepka do niej musi być zatem bardzo wytrzymała, znosząca duży udźwig, jak również stabilizować łódź ,,na pace?. Przyczepka do quadów jest natomiast dużo mniejsza, ale ma za to wysoką ściankę z tyłu, która zabezpiecza quada przez wypadnięciem. Można też wspomnieć, że są przyczepki o bardzo dużym udźwigu, które są w stanie przewieźć nawet minikoparkę czy inny sprzęt budowlany. Druga kategoria przyczepek specjalistycznych to przyczepki do transportu zwierząt. Wyróżnia się tu przede wszystkim przyczepy do transportu koni oraz psów. Te pierwsze są bardzo wysokie, ale wąskie, mogą być całkiem zamknięte lub posiadać otwartą przestrzeń na wysokości głowy konia. Przyczepki dla psów mogą być stosowane przez hodowców czy osoby jeżdżące psimi zaprzęgami. Zmieścić się do nich mogą nawet duże psy, takie jak husky czy labradory. Z przyczepek niestandardowych na wyróżnienie zasługują te reklamowe, czyli tak zwane przyczepki pod billboardy. Sprawdzają się one zarówno jako reklama mobilna, jak i jako reklama stacjonarna.

Wystarczy przyczepkę zostawić w ruchliwym miejscu przy drodze i gotowe. Przyczepka posiada billboard z dwóch stron, więc podnosi to wartość reklamową. Grafikę na niej można łatwo zmienić, a całą reklamę przestawić, jeśli w danym miejscu nie osiągnęła ona efektów. Z pewnością przyczepka samochodowa to coś, co nada się do przewozu bardzo różnych rzeczy, od zwierząt, kończąc na koparkach.

Czytaj więcej na: www.na-haku.eu