Nasz pojazd

Jak każdy posiadacz samochodu, albo przynajmniej większość, wiem co to są zepsute tłumiki. Samochód jest głośny jak te którymi jeździ Krzysztof Hołowczyc, czy obecnie Adam Małysz. Nic nie jest tak uciążliwe jak głośny samochód.

Naprawa tłumika – kosztowna konieczność

Blacharstwo lakiernictwoCo jednak za tym idzie to sprawa naprawy tłumika w większości przypadków a nie wymiany jaką zaproponują nam pracownicy firmy świadczącej usługi blacharstwo lakiernictwo. Nie możemy jednak się załamywać ponieważ taką usterkę możemy sami naprawić. Potrzeba tylko trochę czasu. Jednak nie możemy się nad tym rozczulać, ale też nie można bagatelizować. Co zatem możemy naprawić? Bez żadnego problemu naprawimy sobie zaczepy, które mocują nam tłumik. Dodatkowo będziemy mogli zespawać sobie wydech. Mały problem mogą stanowić haki holownicze, które już są niestety przy większości samochodach. Trzeba uważać aby ich nie uszkodzić. Pamiętajmy, że naprawa tłumika jest konieczna. Jednak są rzeczy które nie dadzą się naprawić, ale trzeba od razu wymienić element.. Jest to na przykład przerdzewiały tłumik, którego naprawa będzie tylko na chwilę a nie na dłużej. Niestety przerwany i dziurawe tłumiki warszawa nie nadają się już do użytku. Tak uszkodzony element powinien być natychmiast wymieniony. Pamiętajmy o tym że każdy element który jest przerdzewiały na wylot jest do wymiany. Niestety naszym tłumikom nie pomagają nasz polskie drogi które jak wiadomo mają wiele nierówności. Każdy wstrząs czy każde uderzenie stwarza problem uszkodzenia.

Jednak jeśli sami będziemy naprawiali to koszt wyniesie nas kilkadziesiąt złotych. No może przy bardziej skomplikowanych naprawach będzie to kosztowało koło 200 złotych.