Najpopularniejsze modele fotelików dla dzieci Recaro

Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa swoim dzieciom w trakcie podróży samochodem niepokoi wielu rodziców. Można wymienić kilka cech, które charakteryzują dobre foteliki samochodowe. Są to: montaż tyłem do kierunku jazdy, spełnianie wymogów bezpieczeństwa, dopasowanie do wagi i wzrostu dziecka, a także do modelu samochodu, w którym fotelik będzie zamontowany.

Foteliki od Recaro

recaro foteliki dla dzieci	Cenioną firmą na polskim rynku jest recaro – foteliki dla dzieci produkowane przez tę firmę cechują się bezpieczeństwem, wygodą i ciekawym wyglądem. Najpopularniejszym i najwyżej ocenianym fotelikiem w kategorii wagowej od 0 do 18kg jest Recaro Zero 1. Umożliwia on przewożenie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, a funkcja obrotowa, w którą jest wyposażony, umożliwia na ustawienie boczne fotelika w trakcie wkładania dziecka, co jest bardzo komfortowe i ułatwia prawidłowe umieszczenie dziecka. Możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy jest najistotniejszą zaletą tego fotelika, ponieważ montaż fotelika tyłem pięciokrotnie zwiększa bezpieczeństwo małego pasażera. Fotelik Recaro Zero 1 jest instalowany w samochodzie za pomocą systemu Isofix i spełnia rygorystyczną normę I-size. Noga stabilizująca zapobiega obrotowi fotelika wokół własnej osi, a zaawansowany system ochrony bocznej ASP zapewni dodatkową ochronę dziecku w przypadku zderzenia bocznego.

recaro foteliki dla dzieci	Fotelik Recaro wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z systemem Hero, zapobiegającym ich skręcaniu i spadaniu z ramion malucha, a także zabezpieczającemu pasy przed zabrudzeniem przez dziecko. Wielostopniowa regulacja zagłówka umożliwia dostosowanie fotelika do wzrostu i postury pociechy. Do fotelika Recaro Zero 1 dołączona jest obszerna i elastyczna wkładka redukcyjna dla noworodków, zapewniająca im bezpieczeństwo w trakcie podróży samochodem. Składane skrzydła fotelika umożliwiają oszczędność miejsca i zapewniają maksymalną ochronę przed uderzeniami z boku. Elastyczna poduszka umożliwia właściwe dostosowanie i wygodę dla małych użytkowników. Siedzenie wykonane jest z pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia optymalne oparcie dla wszystkich części ciała dziecka.

Długość fotelika wynosi 64cm, jego szerokość to 45-55cm, a wysokość- 61-68cm. Fotelik Recaro Zero 1 waży około 15kg. Na polskim rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór fotelików samochodowych różnych marek. Wybierając spośród nich model najlepiej dopasowany do naszego dziecka zapewniamy mu bezpieczeństwo i komfort w trakcie podróżowania samochodem.