Kurs prawa jazdy w Krakowie

W dzisiejszych czasach prawo jazdy jest niezwykle cennym atutem, który warto posiadać. Młodzi ludzie decydują się na zdanie egzaminu już po osiągnięciu 18. roku życia. Dla takich osób ważne jest, aby cena nie była zbyt wysoka i zawierała jak najwięcej dodatkowych korzyści. 

Koszt szkolenia na prawo jazdy

szkoły jazdyNa rynku są różne szkoły jazdy – ceny w Krakowie różnią się mniej lub bardziej, a oferty są naprawdę zróżnicowane. Jak zatem wybrać ofertę, która będzie najbardziej odpowiednia dla osób chcących podjąć się kursu prawa jazdy? Każdy szkoła posiada po kilka lub kilkanaście rodzajów szkoleń. Kursy podstawowe, które składają się z 30h zajęć praktycznych i 30h zajęć teoretycznych. Kursy rozszerzone różnią się od kursów podstawowych liczbą godzin zajęć praktycznych – jest ich o 10h więcej, czyli łącznie 40h. Szkoły jazdy oferują kursy 2-tygodniowe, 4-tygodniowe oraz 8-tygodniowe. Wszystko zależy od zdających i czasem jakim dysponują. Oprócz tego każdy zdający może wybrać spośród kursów dopołudniowych, popołudniowych i weekendowych. Powszechnie wiadomo, że istnieje również podział kursów ze względu na kategorię. Najbardziej popularny kurs na prawo jazdy to kategoria B. Koszt takiego szkolenia w Krakowie waha się od 890zł (ze zniżką uczniowską lub studencką) albo 999zł (bez zniżki) aż do 2500zł za kurs podstawowy.

szkoły jazdyW skład tych najdroższych kursów najczęściej wchodzą indywidualne wykłady oraz własny wybór samochodu. W cenę w większości przypadków wliczone są również dodatkowe materiały dydaktyczne, jednak za dodatkowe godziny trzeba już dopłacać. Ich ceny zaczynają się od 35zł, a kończą na 60zł. Niektóre szkoły jazdy oferują pakiet 10h i 20h w niższej cenie niż koszt 1h indywidualnie, z czego zdecydowanie warto skorzystać. Koszt takiego pakietu to 380-500zł. Egzamin wewnętrzny jest głównie bezpłatny, ale zdarzają się przypadki, gdy trzeba za niego płacić, a jego cena może dochodzić nawet do 110zł. Warto wspomnieć o pakietach doszkalających, którymi wyróżniają się niektóre szkoły. Istnieje coś takiego jak pakiet „nocny”, który składa się z 3,5h szkoleń nocnych na trasie 150km – koszt takiego kursu to 300zł. Jest również pakiet „autostrada”, którego celem jest dokształcenie kierowców często jeżdżących autostradą o dużych prędkościach.

Na pewno pomoże to osobom wracającym za kierownicę oraz tym, które dopiero co zdały podstawowy egzamin na prawo jazdy. Cena oraz trasa są takie same jak przy pakiecie nocnym. Jest to dodatkowy atut, z którego warto skorzystać. Co z innymi kategoriami? Tutaj ceny są nieco wyższe, bo kat. C wynosi około 2200zł, a kat. D około 2690zł. Nadal wszystko zależy od tego o jakiej szkoły jazdy mowa.