Kiepski samochód używany kolegi

Myślałam, że mój kolega z pracy lepiej zna się na samochodach. Jednak jak się okazało nie był on takim ekspertem jakim myślałam że jest. Ostatnio postanowiłam że kupi sobie nowy samochód. A raczej używany, tylko lepszy rocznik i mechanika.

Lakiernik i inne niezbędne prace

lakiernik z białegostokuJa jestem sceptycznie nastawiona jeśli chodzi o samochody używane, bo wiem, jak sprzedawcy mogą oszukiwać na sprzedaży. Sama bym się na takie nie zdecydowała, bez uprzedniego sprawdzenia ich dokładnie. Na pewno auto serwis powinno sprawdzić taki samochód używany. Jednak Maciek uważał, że wie już wszystko, i sam załatwi sobie samochód. To był błąd. Nie sprawdził on wielu rzeczy i teraz musi się męczyć. Jego samochód zdecydowanie nie ma w sobie ani jednej części ford w wersji oryginalnej. Do tego okazało się, że był sprowadzany z Niemiec i miał już dwa razy przebijany licznik, i był już klepany. Cały bok ponoć miał rozjechany i były wymieniane drzwi, a próg i błotnik były oddane do blacharza i lakiernika. Lakiernik-Białystok był naprawdę potrzebny. Odkrył to ponieważ auto klimatyzacja nie działała i pojechał do mechanika. Tamtej mu powiedział o tym wszystkim. Dobrze że przynajmniej silnik był oryginalny, ale to była marna pociecha, biorąc pod uwagę, ze akumulator był do wymiany i nie ładował jak należy. Jak widać warto jednak sprawdzać samochody używane, bo nigdy nie wiadomo co się z nimi działo wcześniej, zanim do nas trafiły. Trzeba się tez nimi przejechać i sprawdzić co tam jest w środku. Ja sama by, tego nie robiła.

Dobrze jest mieć kogoś kto wie jaki powinien być auto serwis i jak wyglądają oryginalne części ford. Teraz Maciek musi się męczyć z takim samochodem i pewnie nawet ze sprzedażą go będzie ciężko.