Jak wygląda import aut z USA?

Jak wygląda import aut z USA?

19 kwietnia, 2019 Handel 0
import aut z usa

Liczba aut na drogach stale się zwiększa, a niekiedy w jednej rodzinie są aż trzy samochody. Podróżowanie autem jest wygodniejsze niż komunikacją miejską, zapewnia prywatność, sprawne dotarcie na czas, nie ma tłoku, ani opóźnień. Jednak mało kto może sobie pozwolić na zakup auta prosto z salonu.

Import sprawnych aut

import aut z usaCeny za model średniej klasy to kilkadziesiąt tysięcy złotych, co przekracza możliwości finansowe większości osób. Rozwiązaniem jest tu kupowanie aut używanych. Można je nabyć w Polsce, wiele osób sprowadza też auta z Niemiec. Taki samochód można kupić nawet za kilka tysięcy złotych, choć będzie to często samochód powypadkowy. Obecnie nowym rozwiązaniem jest import aut z USA. Sprowadzane są zarówno auta do naprawy, jak i całkowicie sprawne. Koszt dobrego auta nie jest tu wysoki. Jak przebiega cała procedura? Zajmują się nią wyspecjalizowane firmy, znające się na prawnych aspektach importu aut. Klient zgłasza się do firmy i ustala jaki model auta chce mieć. Może wskazać konkretne modele, jak również podać ogólną informację, na przykład że chce samochód marki X typu sedan w określonej kwocie. Trzeba też podać informacje czy auto może być powypadkowe. Wtedy pracownicy firmy zajmują się wyszukaniem najbardziej odpowiedniego auta. Wcześniej jednak wiele firm chce uzyskać zaliczkę wynoszącą od kilku do kilkunastu procent wartości samochodu.

import aut z usaSamochody w Stanach Zjednoczonych są kupowane na aukcjach. Tam przedstawiciel firmy licytuje auto do kwoty podanej przez potencjalnego kupującego. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy ma wiele zalet, ponieważ wiedzą one gdzie odbywają się najlepsze licytacje i jakie są realne ceny za konkretne modele aut. Zadbają także o opłaty celne i skarbowe. Po wygraniu licytacji i wpłaceniu pieniędzy na konto sprzedającego auto trafia do portu, gdzie jest transportowane drogą morską, a następnie drogą lądową do klienta. Na miejscu auto zostaje przekazywane klientowi wraz z dokumentami wozu, a firma pobiera prowizję od usługi. Decydując się na import samochodów ze Stanów Zjednoczonych należy wziąć pod uwagę, że jest to procedura która może trochę potrwać i poza ceną auta doliczane są dodatkowe opłaty (celne, prowizje, za transport i tym podobne).

Popularne marki najprawdopodobniej będą łatwiej dostępne niż auta luksusowe czy obecne jedynie na rynku amerykańskim. Jednakowoż przez podjęciem decyzji o imporcie auta warto jest podliczyć ostateczny koszt usługi, wtedy często okaże się, że może i na takie auto trzeba dłużej poczekać, ale otrzymamy za tą samą stawkę lepszy wóz niż w Polsce.