Jak działa instalacja LPG

Popularność instalacji lpg montowanych w pojazdach nie dziwi nikogo. W końcu oszczędności pod względem zakupu paliwa do pojazdu są tutaj naprawdę spore i nic nie wskazuje na to, aby cena lpg miała zacząć rosnąć. Od lat utrzymuje się ona na stałym, niskim poziomie, czego nie można powiedzieć o benzynie.

LPG i sprawność auta

instalacje lpgNic więc dziwnego, że osoby, które posiadają pojazdy, w których można montować instalację lpg, nie zwlekają z tym i decydują się na odwiedzenie dobrego warsztatu samochodowego, który zajmie się tym w sposób całkowicie profesjonalny. Warto jednak przed montażem dowiedzieć się, jak działa taka instalacja. Głównym jej elementem jest oczywiście zbiornik – to z niego poprzez rurę miedzianą transportowany jest gaz – jeszcze w stanie płynnym. W ten sposób dociera do reduktora, gdzie jest filtrowany oraz w następnym kroku napełnia on zbiorniczek kompatybilny z elektrozaworem. Gdy silnik pracuje, specjalna cewka wywarza pole magnetyczne, które pozwala na przetransportowanie gazu ze zbiorniczka elektrozaworu do przewodu głównego. Tam następuje redukcja ciśnienia, a gaz do filtru LPG dociera już w gazie gazowej, nie płynnej. Tam jest chłodzony do temperatury silnika, która wynosi zazwyczaj pomiędzy 30 st. C a 90 st. C. I może zasilać pojazd. Na tym polegają wszystkie instalacje LPG z Rzeszowa, jak i te montowane w innych miastach.

instalacje lpgNależy pamiętać, że ingerencja w oryginalną budowę samochodu może mieć duży wpływ na jego sprawność, dlatego montaż instalacji lpg powinien być zawsze powierzany profesjonalistom, którzy zadbają o to, aby wszystkie prace przebiegały zawsze w sposób prawidłowy i instalacja odznaczała się najwyższym poziomem wykonania. W przypadku popełnienia błędów podczas montażu, możemy mieć do czynienia z problemami, które mogą mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Pamiętajmy więc, że mimo chęci oszczędności, to nasze zdrowie i bezpieczeństwo powinno mieć dla nas największe znaczenie. Nie warto więc wybierać niesprawdzonego warsztatu, tylko po to, aby przyoszczędzić. Wybierzmy prawdziwych profesjonalistów, a będziemy mieć pewność możliwości bezpiecznego użytkowania zamontowanej instalacji. Weźmy pod uwagę też to, że prace muszą przebiegać w określonym czasie – ale szybciej nie zawsze znaczy lepiej.

Być może będziemy musieli pozostawić swój samochód w warsztacie na dzień czy dwa, ale brak pośpiechu to również gwarancja dobrze wykonanej pracy. Paliwo to przecież ciecz wybuchowa, dlatego bezpieczenstwo konstrukcji instalacji jest naprawdę ważne i nie da się temu zaprzeczyć.