Hydrofobizujące woski ochronne do aut

Proces hydrofobizacji polega na nadawaniu konkretnym tworzywom lub przestrzeniom właściwości hydrofobowych, a więc takich, które odpychają wodę. Substancje hydrofobizujące nadają więc wybranym przedmiotom właściwości wodoodporne, odpowiednio impregnują m.in. karoserię samochodu, która narażona jest na destrukcyjne działanie wilgoci praktycznie każdego dnia.

Wosk odporny na wysokie temperatury

wosk fusso 99Wilgoć może bowiem prowadzić do powstania szkodliwych korozji, które psują nie tylko wygląd auta, ale również jego wnętrze. Dlatego też w celu ochrony naszego samochodu należy stosować specjalne woski hydrofobizujące, które wzmacniają oraz odżywiają lakier samochodowy. Woski hydrofobizujące sprzedawane są najczęściej w wygodnych, metalowych puszkach o standardowej pojemności 100 ml, która wystarcza na średnio 40 aplikacji. Produkt ten jest więc bardzo wydajny, występuje ponadto zarówno w bazowej, przezroczystej wersji (bezbarwny wosk nadaje wówczas jedynie połysk naszej karoserii), a także w różnorodnych wersjach kolorystycznych, które odpowiadają wersjom kolorystycznym większości aut dostępnych na rynku. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza hydrofobizujący wosk Fusso 99 zapewniający trwałą, grubą powłokę wodoodporną na okres blisko dwunastu miesięcy. Produkt ten cechuje się więc wyjątkową trwałością, ponadto jest również odporny na wysokie temperatury oraz destrukcyjnie działanie promieni UV.

wosk fusso 99Wosk impregnuje zarówno karoserię auta, jak i felgi, posiada więc on wszechstronne zastosowania. Jak należy nakładać wosk ochronny Fusso? W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć karoserię auta, która powinna być słucha, czysta i odtłuszczona. Następnie należy nałożyć cienką warstwę wosku na długości całego wybranego obszaru, za pomocą specjalnej gąbki, która dołączona jest do produktu. Wosk należy pozostawić do wyschnięcia (latem schnięcie wosku trwa zaledwie 5-10 minut, zimą natomiast czas ten wydłuża się do około 20 minut). Na samym końcu należy przetrzeć woskowany przez nas obszar suchą ścierką z mikrofibry. Aplikacja ochronnego wosku wodoodpornego jest więc niezwykle prosta i szybka. Warto przy tym podkreślić, że produkt ten nie tylko chroni nasz pojazd przed destrukcyjnym działaniem rdzy, ale również pomaga utrzymać naszą karoserię w czystości.

Dzięki specjalnym, mikroskopijnym cząsteczkom polimeromu fluorowego naniesiona powłoka utrudnia bowiem osiadanie brudu i skutecznie ułatwia odprowadzanie wody. Wosk Fusso 99 kosztuje około 100 zł, zważywszy jednak na to, że produkt ten jest niezwykle wydajny (puszka produktu umożliwia aż 40 aplikacji), inwestycja ta bardzo szybko nam się zwróci.