Co wiedzieć o regeneratorze silnika benzynowego?

Dla osób, które nie znają się na samochodach, ich funkcjonowaniu i budowie temat silnika może być nieznany i bardzo odległy. Jednak ci, którzy już od jakiegoś czasu posiadają prawo jazdy i swoje własne auto powinni wiedzieć, że przegląd stanu silnika jest jedną z najważniejszych spraw. Silnik jest jednym z zespołów samochodu, który odznacza się wyjątkową trwałością.

Stosowanie regeneratora silnika

regenerator silnika benzynowegoCzasem jednak coś zaczyna się z nim dziać i konieczne jest zregenerowanie go. Aktualnie wiadome jest, że silnik jak każda inna część samochodu starzeje się, co objawia się dziwnymi dźwiękami, nierównym ciśnieniem w cylindrach, utratą mocy, a także zwiększonym spalaniem oleju. Nie oznacza to jednak, że taki silnik musi od razu zostać wymieniony. Jak wiadomo, wymiana silnika czy też wyszlifowanie cylindrów i prace montażowe to wydatek, który przekracza możliwości wielu osób. Jest to często nieopłacalne, ze względu na konieczność wydania dużej sumy na tego typu poprawki. Już tańsze okazuje się złomowanie silnika lub samochodu i zakup innego. Istnieje jednak sposób na poprawę stanu silnika. Jest nią regenerator silnika benzynowego. Jego używanie ma na celu wzbogacenie oleju silnikowego dzięki zawartym w nim polepszaczom, na przykład wskaźnika lepkości, oraz środkom, które chronią przed utlenianiem, zużyciem i tarciem.

regenerator silnika benzynowegoDodatki zawarte w regeneratorze pozwalają na zachowanie właściwości smarnych przez olej. Aktualnie na rynku można dostać regeneratory silników różnego rodzaju. Wszystkie jednak działają w ten sam sposób. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach podczas używania regeneratorów. Mianowicie, powinny one być dodawane do oleju silnikowego w momencie, gdy silnik jest ciepły. Wskaźnik uzdatniania stanowi 10%, co oznacza, że 100ml uzdatni 1l. Ważne jest, aby nie przesadzić z regeneratorem. Nadmierne wypełnienie może źle wpłynąć na pracę silnika. Większość regeneratorów stosuje się do czteroskokowych silników benzynowych – silników samochodów ciężarowych, osobowych, motocykli, ciągników, a nawet łodzi i okrętów. Nie jest jednak wskazane używanie regenerator w pojazdach z mokrym sprzęgłem.

Stosowanie regeneratora silnika benzynowego jest nie tylko wskazane, gdy coś zaczyna dziać się z naszym sprzętem. Regularne używanie tego dodatku chroni przed zużyciem silnika, poprawia kompresję, zmniejsza nagromadzenie się osadu i nalotu, a także zwalcza rozpad oleju. Dzięki temu można zapobiec tak dużemu wydatkowi jakim jest wymiana silnika lub konieczność zakupy nowego samochodu. Warto zatem zacząć stosować regenerator.