Co warto wiedzieć o wynajmie samochodów osobowych?

Wynajem samochodów osobowych tak powszechny na zachodzie i u nas staje się czymś coraz bardziej powszechnym. Głównie ze względu na to, że w wielu sytuacjach okazuje się to być bardzo pomocne rozwiązanie. Niemniej wiele osób nadal obawia się decydować na skorzystanie z tego rodzaju usługi. Co zatem warto wiedzieć o wynajmie aut osobowych?

Usługa wynajmu aut osobowych – na czym polega

wynajem aut osobowychPo pierwsze warto znać kryteria jakimi kierują się wypożyczalnie przy najmie auta. I tak po pierwsze kwestia wieku, zgodnie z prawem nająć samochód może tylko osoba pełnoletnia, jednak większość wypożyczalni samochodów wprowadza dodatkowe obostrzenia, czyli kryterium wieku podnoszone jest – osoba najmująca samochód musi mieć niemniej nim 21-25 lat (w zależności od polityki wypożyczalni), coraz częściej spotykane jest także górne kryterium wieku, które średnio wynosi 65 lat. Po drugie konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy, także i w przypadku tego kryterium większość wypożyczalni wprowadza dodatkowe kryterium, które mówi ile czasu najemca musi minimalnie posiadać prawo jazdy (zwykle jest to od pół roku do roku). Po trzecie kwestia karty kredytowe (nie bankowej), większość wypożyczalni wprowadza wymóg posiadania przez najemce takiej karty, co dla dużej części osób okazuje się być dość kłopotliwe, choć obecnie coraz, ponadto można także znaleźć takie wypożyczalnie, które nie stawiają takiego warunku.

wynajem aut osobowychKwestie formalne to jednak jedno, dla potencjalnego najemcy ważne jest to by wiedzieć na co ma on zwracać uwagę przy wyborze samej wypożyczalni, jeśli chodzi np o. wynajem samochodów osobowych gdańsk to możliwości mamy sporo, jak i w każdym większym mieście, co wiec powinniśmy brać pod uwagę. Na pewno wskazówką będą dla nas opinie poprzednich najemców, jednak te zawsze warto brać z przymrożeniem oka, ponieważ nie wszystkie muszą być prawdziwe. Tym co rzeczywiście powinno nas interesować jest kształt umowy i jej klarowność. Jeśli umowa jest bardzo zawiła, a od pracowników nie możemy otrzymać prostych wyjaśnień, to zawsze powinien to być sygnał ostrzegawczy, że umowa nie jest dla nas tak korzystna jak starano się nam to przedstawić. W takim wypadku warto pomyśleć o zmianie wypożyczalni.

Ważne jest też to by zwrócić uwagę na to jaką politykę paliwową prowadzi dana wypożyczalnia samochodów osobowych, ponieważ w dużej mierze przekłada się to na ostateczny koszt wynajęcia w wypożyczalni auta, jak i na sam komfort wynajmu. Niemniej samych kwestii, które warto brać tu pod uwagę, jak i trudności z wynajęciem samochodu nie ma zbyt wielu, a co za tym idzie w rzeczywistości nie ma powodów obawiać się tego rozwiązania.