Akumulatory start stop

Rozwój technologii przynosi wiele korzyści. Dzięki temu możemy bowiem korzystać z rozwiązań, które są o wiele bardziej bezpieczne niż te znane z przeszłości. Wystarczy spojrzeć na branżę motoryzacyjną – dzięki powstaniu technologii start stop udało się obniżyć emisję spalin nawet o 10%. Jest to więc dobry wynik – technologia pomaga nam zatem dbać o środowisko.

Akumulatory w dobrej cenie

akumulatoryObecnie w samochodach montuje się zatem akumulatory start stop i prawdopodobnie w niedługim czasie wyprą one całkowicie akumulatory konwencjonalne. Nowoczesne samochody posiadają bowiem napęd hybrydowy – micro hybrid. Takie akumulatory z Wrocławia oparte na systemie start stop dostępne są w całkiem dobrej cenie, dlatego nie musimy obawiać się, że nadwyręży to naszą kieszeń. Wręcz przeciwnie, warto pamiętać, ile dzięki temu zyskujemy. Po pierwsze, jest to redukcja zużycia paliwa. Wcześniej paliwo marnowało się nawet gdy staliśmy na czerwonym świetle, teraz dzięki systemowi start stop w przypadku postoju silnik wyłącza się, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo paliwa. I co ważne, silnik ten może szybko załączyć się z powrotem, nie tracimy więc wcale czasu. I nie musimy martwić się o uszkodzenie silnika czy akumulatora, ponieważ części te są właśnie idealnie dostosowane do zmiennych obciążeń.

akumulatoryTaki akumulator start stop nie będzie się często rozładowywał, ponadto będzie pracował dobrze nawet na połowie pojemności ładowania. Akumulator taki jest połączony bowiem z elektroniką pokładową, dlatego cały system zawsze działa jak należy. Nowoczesne akumulatory oferowane we Wrocławiu posiadają nawet dwa razy większą wytrzymałość niż te konwencjonalne, dlatego istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo uszkodzenia i tego, że będziemy musieli wymienić akumulator na nowy. Ponadto te akumulatory start stop posiadają wysoką moc rozruchową i są odporne na wycieki kwasów. Wśród zalet wymienia się także bezobsługowość oraz wydłużoną żywotność. Podsumowując temat, nie da się zaprzeczyć temu, że akumulatory start stop zdobywają rynek motoryzacyjny. Nie powinno nikogo to dziwić, ponieważ obecnie ochrona środowiska jest ważna dla każdego, dlatego system, który oferuje obniżenie emisji CO2 nawet o 10%, jest naprawdę korzystny i warto z niego korzystać.

Zresztą fakt, że emisja spalin powinna być niska, został określony prawnie przez UE, dlatego tak czy siak wkrótce zapomnimy całkowicie o akumulatorach konwencjonalnych, ponieważ to tylko te start-stop będą dostępne. Na szczęście w całkiem przystępnych cenach, dlatego nie musimy martwić się o swoje protfele.